sobota, 29 grudnia 2018

Ziaja Kokosowa, mleczko pod prysznic - OPINIA

Na dziś opinia o :
Ziaja Kokosowa, mleczko pod prysznic


Właściwości

Kokosowa terapia skóry:
Lipidy z orzecha kokosowego- podobne do substancji zawartych w skórze, zapewniają wysoką efektywność ochrony warstwy lipidowej naskórka. Źródło NNKT bogatych w kwasy omega 3 i omega 6 niezbędnych do prawidłowego odżywienia i nawilżenia skóry. D-panthenol głęboko i trwale nawilża oraz skutecznie łagodzi podrażnienia.
Kokosowa terapia zmysłów:
Zapach mleczka kokosowego - zapewnia przyjemne uczucie świeżości i podnosi komfort stosowania.
  • Wykazuje skuteczne działanie ochronne na naskórek.
  • Intensywnie nawilża i zapobiega nadmiernej utracie wody.
  • Zawiera delikatne składniki myjące pochodzenia roślinnego.
  • Działa łagodnie na skórę, nie wysusza jej i nie powoduje podrażnień.
  • Nie narusza naturalnego pH oraz warstwy ochronnej naskórka.

Przeznaczenie

Produkt przeznaczony do codziennej pielęgnacji ciała pod prysznicem.

Stosowanie

Do mycia każdego rodzaju skóry stosować niewielką ilość mydła. Przygotowuje skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Uwagi

  • pH naturalne
  • preparat testowany dermatologicznie i alergologicznie
  • rodzinne opakowanie

OPINIA :
Butelka raczej nie zachęca do kupna , zwykła biała z nazwą , ale zapach och uwielbiam zapach kokosa. I to właśnie on skłonił mnie do kupna mleczka. 

Mleczko jest białego koloru nie za gęste nie za rzadkie , wystarczy niewielka ilość aby zanurzyć się w przepięknym aromacie. 

Świetnie się pieni jest bardzo wydajny. 

Podoba mi się to że zapach zostaje bardzo długo na skórze .

Mleczko jest delikatne dla skóry nie podrażnia , nie wysusza wręcz przeciwnie . Skóra po nim jest dobrze nawilżona , delikatna , aksamitna i przede wszystkim pięknie pachnąca.

Cena  za 500 ml to koszt ok 6 zł 

A jak jest ze składem ??? Już sprawdzamy .

SKŁAD :

Aqua,

 Sodium Laureth Sulfate, - Produkt drażniący, niewskazany przy pielęgnacji skóry wrażliwej.

Cocamidopropyl Betaine, - Składnik jest uznany za bezpieczny w produktach przeznaczonych do spłukiwania. Może przesuszać skórę wrażliwą.

 Glycerin, - Łagodzi podrażnienia, przyspiesza regenerację uszkodzonej skóry, wygładza zmarszczki, zmiękcza naskórek, likwiduje zrogowacenia, kosmetyki z dużą jej zawartością, zwykle są nieco lepkie na skórze.

Cocamide DEA,- Znajduje się na liście substancji dozwolonych do stosowania w kosmetykach wyłącznie w ograniczonej ilości, zakresie i warunkach stosowania

Styrene/Acrylates Copolymer,- Składnik może uwalniać szkodliwy kwas metakrylowy.

Coco-Glucoside,- Substancja myjąca, środek pianotwórczy, ma zastosowanie również, jako emulgator. Jest chętnie stosowana w produktach organicznych, ponieważ jest wyjątkowo łagodna dla skóry.

 PEG-7 Glyceryl Cocoate, - Składnik może być szkodliwy ze względu na ryzyko zanieczyszczenia dioksanem. Nie należy stosować go na uszkodzoną skórę i nie jest zalecany w kosmetykach dla dzieci.

Panthenol,- Często spotykany składnik, niezastąpiony zwłaszcza w preparatach przyspieszających gojenie, łagodzących podrażnienia, poparzenia i alergie, nawilżających, kojących, kosmetykach po opalaniu, do szorstkiej i problematycznej skóry.

 Sodium Chloride,- Może wysuszać skórę i włosy bądź działać drażniąco.

Sodium Benzoate,- Reakcje alergiczne są niezwykle rzadkie, jednakże składnik może podrażniać oczy i rzadziej, lecz także skórę.

2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, - Substancja sklasyfikowana, jako silnie uczulająca, wykazuje działanie alergizujące wysokiego ryzyka. Może uwalniać Formaldehyd, przez co działać toksycznie i rakotwórczo. Nie należy stosować go na uszkodzoną skórę i nie jest zalecany w kosmetykach dla dzieci.

Parfum,

 Cou Marin, - Składnik kompozycji zapachowych.Obecność substancji musi być uwzględniona w wykazie składników (INCI)

 Citric Acid. - Substancja należy do alfahydroksykwasów (AHA) wykazuje działanie keratolityczne, czyli złuszczające, dzięki czemu usuwa przebarwienia i rozjaśnia skórę.


Gdyby nie 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol nie było by tak źle ;/ 

2 komentarze: